
In de voormalige Korenbeurs aan de Arnhemse Korenmarkt vind je Flor Fina, een restobar waar Nederlandse ingrediënten en herinneringen aan verre reizen samenkomen. De gezichten achter deze bijzondere plek zijn Armand Luneman en Jeroen Steenbergen, ondernemers met ieder hun eigen achtergrond en één gedeelde missie: een unieke plek creëren waar gastronomie, beleving en gastvrijheid samenkomen.
Een restobar met een verhaal
Flor Fina is meer dan een restaurant. Het is een plek waar de kaart verrast en het pand spreekt. “We serveren New Urban Comfort Food,” vertelt Armand. “Gerechten waarin herinneringen aan verre reizen samenkomen met het beste van Nederlandse bodem. Het eten staat in dienst van de ervaring. En juist die ervaring staat bij ons centraal.”
Armand is een ervaren horecaondernemer, bekend van onder andere Le Grand Café en diverse andere zaken in Arnhem. Toen in 2017 de aanbesteding voor de Korenbeurs langskwam, zag hij direct kansen. “Het was misschien wel de moeilijkste plek in de stad, maar juist dat sprak me aan.” Hij vroeg architect Jeroen Steenbergen erbij, die niet alleen het monumentale pand hielp aanpassen, maar zich ook als mede-eigenaar verbond aan het avontuur.
“Het pand vroeg om iets bijzonders,” vult Jeroen aan. “We wilden geen dertien in een dozijn zijn. Flor Fina moest echt anders zijn: in sfeer, in aanpak en in aanbod.”
Ondernemen met karakter
Die eigenzinnige aanpak zie je terug in alles wat Flor Fina doet. Alles wordt zelf gemaakt, van sauzen tot desserts. “Zelfs bij grote diners kunnen we blijven werken op à la carte niveau,” zegt Armand. “Dat horen we ook terug van onze gasten: dat we zo snel kunnen schakelen en meebewegen.”
Ook de filosofie achter het delen van eten is bijzonder. “Waar Nederlanders vaak letterlijk het bord delen, gaat het in veel andere culturen juist om het delen van een ervaring,” vertelt Armand. “Die gedachte inspireert ons.”
Verbonden met de stad
Armand en Jeroen hebben een duidelijke visie op Arnhem als ondernemerstad. “Er moet minder vanuit regels en voorzichtigheid worden bestuurd,” zegt Armand. “Redelijkheid en realiteit moeten weer leidend worden.” Jeroen hoopt vooral op een levendiger centrum: “Vroeger was er altijd reuring, ongeacht het tijdstip. Wij willen daar als ondernemers aan bijdragen, met plekken zoals Flor Fina.”
Betrokken bij OKA
Sinds 2023 zijn Armand en Jeroen lid van OKA. “We geloven dat horeca, ondernemers en bewoners samen verantwoordelijk zijn voor een aantrekkelijke stad,” zegt Armand. “OKA brengt die invloeden bij elkaar. Het is goed om elkaar buiten de dagelijkse hectiek te spreken om kennis te delen en ideeën te vormen.”
Voor Jeroen is de meerwaarde van OKA ook helder: “We hebben allemaal hetzelfde doel, maar opereren vaak als eilandjes. OKA helpt ons om de verbinding te zoeken en elkaar te versterken.”
Samen sterker
Bij Flor Fina draait alles om verbinding, zowel op het bord als daarbuiten. Armand en Jeroen kijken dan ook uit naar verdere samenwerking met andere OKA-leden. “We leren graag van anderen en delen net zo goed onze ervaringen,” zegt Armand. “Dat is voor ons de waarde van dit netwerk: elkaar verder helpen, met smaak én visie.”
Nieuwsgierig geworden? Je vindt ons aan de Korenmarkt 4 in Arnhem. Zeker een bezoek waard.